Kategorie

Materiał

Cena

  • -
Filtruj
Zamknij
Znaleziono 37 produktów
Sortuj:
Znaleziono 37 produktów

Przytulanki dla dzieci odgrywają bardzo ważną rolę w rozwoju emocjonalnym dziecka. Są to jedne z niewielu zabawek, które regularnie zabieramy jako dorośli i są skarbnicą miłych wspomnień z dzieciństwa. Czasami trzeba latami czekać, aż futrzana zabawka trafi bezpośrednio od matki do córki. Pierwsze pluszaki czy maskotki we wszystkich kształtach i rozmiarach dostaliśmy od rodziców i najbliższych członków rodziny – często oczekujących na nasze narodziny w pięknie udekorowanych łóżkach. Następnie przebywały z nami przez pierwsze miesiące i lata życia, aż w końcu poszły z nami do przedszkola, dając poczucie ciągłości i bezpieczeństwa bycia połączonym z domem.

Przytulanka minky idealna dla niemowlaka

Wybierając przytulanki dla niemowląt, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę fakt, że jest ona przyjemna w dotyku i wykonana z materiałów bezpiecznych dla skóry dziecka. Twoje dziecko będzie z maskotką dzień i noc, dlatego nie powinna mieć żadnych elementów, które mogłyby zostać połknięte lub w inny sposób uszkodzone. Tkaniny minky są obecnie bardzo popularne. Jest to miękka wełna, ale inna niż tradycyjna wełna. Jej sekcje mają wypukłe kuleczki, dzięki czemu tkanina wygląda błyszcząco i jest przyjemna w dotyku. Jest również bezpieczny dla zdrowia dzieci, dlatego zdecydowaliśmy się wykorzystać go do wykonania przytulanek dla maluszków.

Pierwsza przytulanka dla niemowlaka

Podarowanie dziecku pierwszego pluszaka w prezencie to bardzo popularny pomysł. Powinniśmy o tym pamiętać. Rzecz w tym, że takie maskotki sprawdzają się tylko wtedy, gdy dziecko używa jednego, najwyżej dwóch ulubionych pluszaków. Przytulanka musi być na tyle mała, aby nie przygnieść nieporadnego maluszka i nie utrudniać mu oddychania, a jednocześnie nie może zawierać drobnych elementów, które mogłyby zostać połknięte przez starsze dziecko.  Pamiętaj, że pierwsza przytulanka do spania dla dziecka nie powinna być wykonany z klasycznego pluszu, ale z gładkiego materiału, najlepiej z bawełny. Kiedy pluszowa zabawka jest wkładana do ust, włosy te mogą wypadać i trafiać do układu pokarmowego lub oddechowego dziecka. Wybieramy modele, które posiadają antyalergiczną wyściółkę i można je prać w pralce, najlepiej w temperaturze powyżej 40 stopni. Wtedy mamy pewność, że wszystkie mikroorganizmy i alergeny będą usunięta

Przytulanki, o czym pamiętać przed zakupem?

Zanim wybierzesz maskotkę dla swojego dziecka lub przyjaciela, zastanów się, na której postaci ze wspomnianego pluszaka zależy Ci najbardziej. Jeśli szukasz najpopularniejszej maskotki, kolejnej z tych maskotek w arsenale zabawek dla niemowląt, poszukaj uroczych zabawek z nicią do haftowania i mocnymi szwami, które chronią zabawkę przed rozdarciem. Jednak szukając prezentów na chrzciny czy baby shower warto zacząć od maskotek niemowlęcych do spraw specjalnych. Wybrana przez Ciebie pluszowa zabawka szybko stanie się ukochanym przyjacielem Twojego dziecka. Przytulanki dla niemowląt i starszych dzieci  służą wielu celom, dlatego warto wybierać mądrze.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj informację o nowościach i promocjach