Kategorie

Materiał

Cena

  • -
Filtruj
Zamknij
Znaleziono 45 produktów
Sortuj:
Znaleziono 45 produktów

Baldachimy kojarzą się z królewskim wręcz przepychem i luksusem, jednak obecnie coraz częściej wędrują pod nasze dachy jako użyteczny dodatek do dziecięcego łóżeczka. Mają liczne zalety, nie tylko estetyczne, ale również praktyczne, dlatego wielu rodziców decyduje się na ich zakup. Jakie to są zalety i jaki produkt wybrać - o tym piszemy w artykule.

Baldachimy do łóżeczka - Stwórz prawdziwie królewską komnatę

Niewątpliwie planując wystrój dziecięcego pokoju, którym odwołujemy się do klasyki elegancji baldachim nad łóżeczko stanowić będzie idealne wykończenie całego zamysłu. Taki detal będzie ukoronowaniem koncepcji, a także stworzy poczucie przytulnego, ciepłego pokoju, w którym z pewnością chciałoby się ulokować malucha. Nie można pominąć przy tym praktycznych aspektów takiego rozwiązania. Rozwieszona nad łóżeczkiem tkanina izoluje dziecko od świata zewnętrznego i pomaga wyciszyć przed snem lub popołudniową drzemką - zwłaszcza w ciągu dnia ograniczenie promieni słonecznych będzie niewątpliwym atutem. Kiedy natomiast maluch podrośnie, baldachim do łóżeczka może stać się elementem zabaw, imitując namiot (a podobne zabawy pamięta z dzieciństwa chyba każdy z nas).

Baldachimy i ich rodzaje

Wybór odpowiedniego produktu to nie tylko kolor i wzór tkaniny, choć jest to niewątpliwie ważny element. Producenci oferują kilka sprawdzonych rozwiązań, z których każdy ma określone cechy i właściwości. Można zatem wybrać baldachim:

  • na karniszu - przymocowany do zamontowanego na suficie karniszu
  • na stelażu - przymocowany do ramy łóżeczka
  • na obręczy - podwieszany do sufitu

Ostatecznie decyzja zależy od możliwości i pomysłów, jakie w swoich głowach mają rodzice, rozwiązania podwieszane do sufitu pozwolą z pewnością na efektowne aranżacje, natomiast baldachim na łóżeczko ze stelażem pozwoli na większą swobodę i łatwą zmianę, jeśli zechcemy umieścić łóżeczko w innym miejscu niż dotychczas.

Jak wybrać baldachim?

Poszukując odpowiedniego rozwiązania na pewno warto zwrócić uwagę na wiek i płeć dziecka. Od tego będzie zależeć aranżacja, na jaką się zdecydujemy. Baldachim do łóżeczka dla chłopca na pewno będzie ciemniejszy, a tkanina będzie ozdobiona wizerunkami bohaterów ulubionych bajek. Zwłaszcza, że wraz z upływem czasu z miejsca przeznaczonego wyłącznie do snu może stać się miejscem wielu zabaw, a sam baldachim posłużyć jako namiot Indian czy żołnierzy na niebezpiecznej misji.

Jeśli przygotowujemy baldachim do łóżeczka dla dziewczynki, wtedy sięgniemy po kolorystykę jaśniejszą, pastelową, z dominacją różu i bieli. W ten sposób stworzymy atmosferę właściwą komnacie prawdziwej księżniczki. Bez wątpienia taki efekt nie tylko będzie spełniał swoją podstawową funkcję, ale również, podobnie jak w przypadku chłopców, stanie się miejscem wielu niezapomnianych zabaw.

Biorąc pod uwagę wizualne i praktyczne zalety baldachimów nie sposób o nich nie pomyśleć przy planowaniu dziecięcego pokoju. Ich montaż z pewnością pomoże rodzicom w zapewnieniu swoim pociechom odpowiedniej dawki snu, a samym maluchom stworzy ich własny, mały atrakcyjny świat.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj informację o nowościach i promocjach